Gynekologie Třebíč | Gynklinik s.r.o.

Cvičení dle Mojžíšové


3. února 2013

Cvičení dle Mojžíšové obsahuje sérii cviků, které je potřeba provádět přesně, cílevědomě a pravidelně, aby se dostavil patřičný efekt, což je náležité uvolnění a mobilizace pánevních struktur. V důsledku civilizačních faktorů a našich životních návyků jsou dost často některé naše svaly zkrácené a ochablé - vznikají svalové dysbalance. Protože člověk v civilizaci významně změnil svoje chování, pohybuje se výrazně méně a hodně času tráví sezením, nezbývá, něž kompenzatorně některé svaly trénovat "umělými" cviky. Není tajemstvím, že svalové dysbalance a blokace páteře mohou vést nejen k poruchám funkce pánevních orgánů a k neplodnosti, ale i k dalším obtížím (např. bolesti a motání hlavy, poruchy inervace, poruchy zraku, sluchu, poruchy zažívání, krevního oběhu, atd.). Svalové dysbalance nelze trvale léčit masážemi, elektroléčbou, pomocí medikamentů nebo bylinek. Odstranění svalové dysbalance je možné pouze trénováním svalů. U některých svalů jejich protahováním (strečink) a u jiných jejich posilováním. V případě svalového dna pánevního se musí jednat právě o speciální cviky, které paní Mojžíšová vytvořila.

Cvičení pomohlo řadě žen k vytouženému miminku. Některé otěhotněly zcela samovolně. Cvičení výborně funguje i u těch žen, které podstupují mimotělní oplození. Je ideální tyto metody kombinovat.

Doporučení naší ambulance:

Cvičení dle Mojžíšové je vhodné pro všechny ženy, které se léčí s neplodností. Existují i cviky pro muže na zlepšení spermiogramu. Cvičení je potřeba se naučit od člověka, který je v této problematice dobře proškolen a poté je potřeba pravidleně tyto cviky provádět doma. Určité speciální úkony (mobilizace) však musí provádět zkušený a proškolený pracovník. Kromě pozitivního efektu na plodnost mají cviky blahodárný účinek při odstranění bolesti zad.

Máte-li zájem seznámit se s cvičením dle Mojžíšové, můžete si objednat lekci u našich fyzioterapeutek v ambulanci (tel.: 568 851 100).

Fyzioterapeutkami s licencí pro cvičení dle Mojžíšové jsou pro naší ambulanci: Lucie Topolová, Věra Knápková, Anežka Klímová, Markéta Zahrádková, které Vás ochotně zařadí do cvičebního cyklu.Zdroj: odborná literatura

Ordinační hodinyOrdinační hodiny

 
Gynekologická ambulance MUDr. Soběslav Uhlíř:
Po14,30 - 18,30
Út8,00 - 14,00
St8,00 - 11,0014,30 - 18,30
Čt8,00 - 11,0014,30 - 18,30
8,00 - 12,00
 
3/4D ultrazvuky:
Čt8,00 - 12,00
 
Zákrokový sál:
Út14,00 - 18,00
12,00 - 16,00
 
Chirurgická ambulance:
13,30 - 17,30

Osobní diář - přihlášení

Zadejte své telefonní číslo, na které Vám bude doručeno heslo pro přístup do aplikace Osobní diář.

PRACOVNÍ ODĚVY ALTREVA
Vyrobilo Vergilio